Podlahové krytiny

Koberce – Pravděpodobně nejpoužívanější a nejoblíbenější podlahová krytina u nás. Cenově velmi dostupná, nenáročná na montáž. Velikou výhodou je ohromný výběr typů koberců, barevných odstínů, použitých materiálů. V kombinaci se soklovými lištami a vlepeným proužkem nebo obšitým soklíkem jdou vytvořit designově velmi příjemné a hezké prostory. Koberec je i jednou z levnějších, nicméně velmi dobře vypadajících variant rekonstrukcí schodiště. Ukázky realizací místností a schodišť najdete ve fotogalerii.

PVC– Všem velmi dobře známé podlahové krytiny používané snad ve všech výstavbách paneláků u nás. Současný trend upřednostňuje měkčené PVC, tedy materiál podstatně příjemnější na chůzi, tepelně velmi dobře izolující. PVC se vyrábějí ve velkém množství dekorů od imitací dřevěných podlah, parket, korku, dlaždic nebo dokonce mramoru. Jedná se o velmi dobrou alternativu při výběru kvalitní, trvanlivé ale zároveň cenově dostupné krytiny. Na některé druhy je záruka výrobce až 20 let. Foto z realizací najdete v naší galerii.

Vinylové krytiny – Velký hit posledních let. Krytina mimořádně trvanlivá, skvěle využitelná architekty a designéry pro její snadnou kombinovatelnost různých druhů a dezénů. Jedná se vlastně o segmentové dílce PVC upraveného pro přímé lepení na podklad. Tyto jsou zesíleny skelným rounem, což zaručuje maximální tvarovou stálost podlahy. Vyrábí se v dekoru dřeva, parket, mramoru, kamene, břidlice, žuly, dlaždic atd. Veliké výhody vinylových krytin jsou v její snadné napojitelnosti mezi místnostmi, odpadají tedy veškeré přechodové lišty či prahy. Bez jakýchkoliv spojů lze také měnit design podlahy, například mezi obývacím prostorem a kuchyní. Dílce jde skládat mnoha způsoby, na stromeček, na vazbu, nekonečným kladením atd. Jsou vhodné pro alergiky, snadno se udržují a jsou odolné vůči vodě a vlhkosti. Foto z realizací najdete v galerii.

Plovoucí podlahy – Stále velmi oblíbená krytina ceněná zejména pro svůj vzhled, cenovou dostupnost a design. Laminátové podlahy věrně imitují i ty nejdražší dřevěné podlahy za zlomek ceny originálu, jejich montáž není časově náročná a ihned po ní můžete místnost používat. Je vhodná pro alergiky a velmi snadno se udržuje v čistotě. Menší nevýhodou těchto podlah je menší odolnosti vůči vlhkosti. Z tohoto důvodu ji doporučujeme spíše do obývacích prostor, ložnic, pokojů pro hosty atd. Více v naší fotogalerii.

Dřevěné plovoucí podlahy – Ideální krytina pro všechny, kteří chtějí podlahu z pravého dřeva. Vyráběné lamely se montují zámkovým systémem a pro lepší pocit a menší kročejový i prostorový hluk se mohou lepit na podklad. Dřevěná podlaha je mimořádně trvanlivá, jednoznačně zvyšuje cenu vašeho domu či bytu, je snadná na údržbu a v případě drobných poškození je možné tyto snadno opravit, případně celou podlahu obnovit přebroušením a následným lakováním.

Korkové podlahy – Korkové podlahy se zase pomalu vracejí do módy a to především kvůli svým skvělým izolačním a tepelným vlastnostem. Coby izolant je korek skutečně hvězdou mezi podlahovými krytinami. Deska o síle 4 mm dokáže oteplit místnost i o jeden stupěň. Další výhodou je, že korek je 100% přírodní materiál. Je možné jej montovat v podobě dlaždic o síle 4 mm přímo na podklad, nebo jako plovoucí podlahu. Je vhodný pro alergiky, velmi dobře snáší i vlhké prostředí a nepodléhá napadením plísněmi.

Marmoleum – Přírodní marmoleum si nachází stále víc a víc zákazníku. Je tomu tak zejména pro jeho dobré izolační vlastnosti, specifický design, spoustu barevných variant a možností kladení. 100% přírodní materiál vyrobený ze směsi lněného oleje, dřevěné a korkové moučky, pryskyřice a vápence na přírodním podkladu juta. Vhodný pro alergiky, pro své vlastnosti a pastelové barvy je velmi často používaný do dětských pokojů, školek atd.

Úpravy podkladu – Úpravy podkladů provádíme různými způsoby. Ať už jde o drobné vyspravení betonových podlah před kladením koberců, plošným vyrovnáváním nivelační stěrkou před pokládkou plovoucích podlah až po montáž OSB dřevoštěpkových desek. Vždy se snažíme vyjít vstříc přání zákazníka a zvolit tak nejjednodušší, nejlepší a nejlevnější variantu úpravy podkladu. Pamatujte, že kvalita podkladu přímo úměrně souvisí s životností Vaší nové podlahy!